4 Ekim 2011 Salı

Kadın Cinsel Hastalıkları - Vajinismus Tedavi Teknikleri

Vajinismus Tedavi TeknikleriVajinismusu genel olarak tanımladığımız zaman fiziksel bir engel olmamasına rağmen kadının korku, kaygı ve endişelerinden dolayı cinsel ilişkiye izin vermemesi, verememesi olarak tanımlıyoruz. Seks sırasında ağrı sorunu yaşıyorsanız sizi rahatsız eden bir durum var demektir. İşte size bu konuda yardımcı olabilecek tespitler.. Çiftler kadının ağrı sorunu yüzünden seks yapamayabilir, bunun nedeni vajina etrafındaki kasların kasılması ve seksi engellemesidir. Vaginismus olarak bilinen bu sorunu kişi öncelikle kendi kendine yardımcı olmalıdır. Bir dakika düşünün ve nasıl seks yaptığınızı gösden geçirin. Eğer güvenli ve mutlu hissetmiyorsanız, aşk yapmak için rahatlayamazsınız.
İlk ilişkide huzursuzluk normal
Bazı erkekler bir kadının cinselliğinin sadece vajinasıyla sınırlı olduğunu düşünür ancak klitoris vajinanın önünde duran gül bahçesi gibidir. Genç bir kadın genç bir erkeğin 4-5 katı daha fazla cinsel uyarılmaya ihtiyaç duyar. Bir erkek bu durumda partneri hazır oluncaya kadar cinsel ilişkiye girişmemelidir. Vajinismus sıklıkla ilk ilişki hakkında kanama ve ağrı hikayeleri duyan genç kızların korkusundan kaynaklanır. Himen olarak bilinen ince bir zar vardır ancak esnek olanı ilk defada yırtılmayabilir. İlk ilişkide aşk dolu ve nazik yaklaşıldığında kadın ağrı hissetmeyecek sadece kendisini biraz rahatsız hissedecektir. Vajina girişi kuvvetli kaslarla çevrilidir ancak kadınlarda cinsel birleşme sırasında kaslar rahatlar, vagina dışarı doğru genişler. Kadınlar bunu seks sırasında yok denecek kadar az hisseder. Vajina bebeğin başının çıkışına izin verecek yapıdadır. Eğer cinsel ilişki konusunda stresliyseniz bu kaslar gerginleşir ve ağrı duymanıza ya da ilişki kuramamanıza neden olur
İlk ilişkide ağrıyı azaltmak için öneriler
Bununla birlikte cinsel baskı işaretlerini azaltmak için bazı egzersizler de yapabilirsiniz. Öncelikle siz ve partneriniz ilişki olmayacağını kabul etmelisiniz. Cinsel ilişki baskısı olmaksızın daha rahat hissedeceksiniz. Öncelikle cinsel ilişkiden neden mutlu olacağınızı keşfedin. Banyoda ya da yatakta vücudunuzun hassas noktalarını öğrenin. Vücudunuza krem, vücut yağı ya da losyonu sürün. Vücudunuzu en az yarım saat tanıyın. Bunu haftada en az 3 kez yapın. Rahat hissettiğinizde vücudunuzun seksüel bölgelerine yani genital bölgenize dokunun, klitorisinizi bulun. Orgazm olduğunuzu, uyarıldığınızı hissettiğinizde vaginanız kalbinizin çarptığı gibi mutluluk verecek şekilde zonklayacak farklı şeyler hissedeceksiniz.
Seks terapinizin bir parçası olarak nasıl tatmin olduğunuzu öğreneceksiniz. Bir parmağınızı vajinanızın içine kaydırmayı deneyin. İçerisinin ne kadar geniş olduğunu görüp şaşıracaksınız. Daha sonra iki ya da 3 parmağınızı içeri kaydırmayı deneyin. Tamamen rahat hissettiğinizde partnerinizle aynı şeyleri denemeye çalışın ancak ilişkiye girmeyin. Haftada bir defa cinsel olmayan veya olan masajla çiftler birbirlerinin hassas noktalarını keşfedebilirler. Siz hazır hiseetiğinizde partneriniz bir parmağını vajinanıza doğru kaydırmaya başlayabilir ancak siz söylemeden, siz isteyinceye kadar hiçbir şey yapmayacağını bilmesini sağlayın. Acele etmeyin. İlişkiye hazır olduğunuzu hissettiğinizde, üstte olacak şekilde poziyon almalısınız, böylece kontrol gerektiğinde kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Her ikinizde oldukça nazik bir şekilde hareket etmelisiniz.
Bu bilgiler Vajinismus hakkında sadece kısa bir rehber niteliğinde, daha fazla bilgi için seks terapisti size yardımcı olabilir.

Kaynak: vajinismus.com

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Popüler Yayınlar

Etiketler

Adet Döneminde Hamile Kalmak Mümkünmü (1) Ağrısız ve Sağlıklı Bir Doğum İçin Yöntemler (1) Akne ve Sivilce İçin Doğal Çözümler Bitkisel Tedaviler (1) Anne Adaylarının Hamilelik Döneminde Yaptırması Gereken Testler (1) Anne ve Hamilelik Kategorisi (1) Ayva Reçeli Nasıl Yapılır Oktay Usta Tarifi Malzemeleri (1) Ben ve Lekeleri Nasıl Yok Edilir - Tedavisi (1) Böğürtlen Reçeli Nasıl Yapılır Oktay Usta Tarifi Malzemeleri (1) Cilt Bakımı Kategorisi (1) Cilt Beyazlatma Yöntemleri Bitki Kürleri Tedavileri (1) Cilt Lekelerine Bitkilerle Çözüm Tedavi (1) CymPlus ile Kısırlık Tedavisi (1) Çilek Reçeli Nasıl Yapılır Oktay Usta Tarifi Malzemeleri (1) Hakkımızda (1) Hamile (Gebe) Kalmayı Kolaylaştıran Yöntemler Bilgiler (1) Hamilelikte Beslenme (1) İdrarla Gebelik Hamilelik Testleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler (1) İkiz Bebek Büyütürken Dikkat Edilmesi Gerekenler (1) İletişim (1) İncir Reçeli Nasıl Yapılır Oktay Usta Tarifi Malzemeleri (1) Kadın Cinsel Hastalıkları - Vajinismus Tedavi Teknikleri (1) Kadın Hastalıkları Kategorisi (1) Kadınlarda Adet ve Adet Dönemi (1) Kakao Yağı Neye İyi Gelir (1) Kendi Kendine Kanser Taraması Kanserin Belirtileri (1) Lazer ile Cilt Tedavisi Nasıl Yapılır ve Çeşitleri (1) Pempe Maske Nedir Nasıl Yapılır (1) Portakal Reçeli Nasıl Yapılır Oktay Usta Tarifi Malzemeleri (1) Reçel Tarifleri Kategorisi (1) Reklam Ver (1) Soru Cevap Hattı - Siz Sorun Biz Cevaplayalım Yayınlayalım (1) Suda Doğum Nasıl Yapılır Avantajları - Video izle (1) Tıbbi Sorumluluk (1) Topuk Dikeni Hastalığı ve Tedavisi (1) Vajina Kanseri Nedenleri ve Tedavisi (1) Vajinal Kaşıntı ve Vajinal Akıntı Tedavisi (1) Vişne Reçeli Nasıl Yapılır Oktay Usta Tarifi Malzemeleri (1)

Bu Blogda Ara